Ringmajanduse programm toetab tegevusi, mis aitavad säästa ressursse, vähendada jäätmeid ja arendada kestlikku majandamist. Programm on suunatud nii ettevõtetele, omavalitsustele kui ka teistele organisatsioonidele, kes soovivad panustada keskkonnahoidu.

Programmi kaudu rahastatakse näiteks maapõueressursside säästlikku kasutamist, maastike korrastamist, geoloogilise teabe korrastamist ning tegevusi, mis aitavad vähendada maavarade kasutamisega seotud keskkonnamõjusid. Samuti toetatakse ringmajanduse mudelite kasutuselevõttu, keskkonnateadlikkuse tõstmist ja kestliku tarbimise ning tootmise lahenduste arendamist.

  1. aasta kevadises taotlusvoorus saab toetust küsida EMAS-keskkonnajuhtimissüsteemi ja EL ökomärgise sertifikaadi taotlemiseks. Sügiseses voorus lisanduvad ka muud tegevused, mille sisu on veel täpsustamisel. Varem on toetust saanud näiteks projektid, mis on arendanud ökodisaini, elutsükli hindamist, tööstussümbioosi või ringluspõhiseid teenuseid ja tooteid. Samuti on toetatud jäätmetekke vältimist, korduskasutust, teadusuuringuid plastide ja tekstiili kohta ning geoloogilise ja keskkonnainfo korrastamist.

Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused, ettevõtted, mittetulundusühingud, sihtasutused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ja füüsilisest isikust ettevõtjad. Projekti kestus võib olla kuni 24 kuud, uuringute ja arenduste puhul kuni 36 kuud. Vajadusel on võimalik taotleda abikõlblikkuse perioodi pikendamist. Taotlusvooru eelarve on 100 000 eurot ja ühe projekti minimaalne toetus on 3000 ja maksimaalne toetus 20 000 eurot. 

Taotlusi hinnatakse vastavuskontrolli ja sisulise hindamise alusel ning menetlus võib aega võtta kuni kolm kuud alates esitamise tähtpäevast. Toetuse määr, taotluse maht ja muu oluline info avaldatakse iga taotlusvooru avamisel.

Ringmajanduse programm on oluline võimalus organisatsioonidele, kes soovivad muuta oma tegevust keskkonnasõbralikumaks ja aidata kaasa Eesti jätkusuutlikule arengule. Programmi kaudu saab ellu viia praktilisi ja mõjukaid lahendusi, mis aitavad nii loodusressursse säästa kui ka suurendada inimeste teadlikkust keskkonnateemadel.