EUBA (EU)
ELis uuringu ettevalmistamine: kahjurite uuringukaardid 12 reguleeritud kahjuri jaoks
Selle toetuse eesmärk on välja töötada kahjurite uuringukaardid, et toetada ELi liikmesriike 12 reguleeritud kahjuri uuringute ettevalmistamisel. Töö hõlmab kahjurite iseloomustamist, uuringutega sihitud peremeestaimede populatsiooni ja nende kahjurite avastamise ja tuvastamise meetodeid.
HORIZON (EU)
MSCA doktorivõrgustikud 2025
MSCA doktorivõrgustike eesmärk on rakendada doktoriõppe programme ülikoolide, teadusasutuste, ettevõtete ja sotsiaal-majanduslike osalejate partnerluste kaudu Euroopas ja mujal. Need programmid keskenduvad uute teadus- ja ülekantavate oskuste arendamisele, rahvusvahelise koostöö edendamisele ning tööalase konkurentsivõime ja innovatsiooni suurendamisele.
HORIZON (EU)
Jätkusuutlikud Soolise Võrdõiguslikkuse Meistrid
Auhinna eesmärk on suurendada avalikkuse teadlikkust soolise võrdõiguslikkuse tähtsusest akadeemilistes ja teadusorganisatsioonides institutsionaalsete muutuste kaudu. See innustab kõrget pühendumust kaasavate soolise võrdõiguslikkuse plaanide (GEP) rakendamisele ja loob meistrite kogukonna, kes inspireerivad teisi organisatsioone saama soolise võrdõiguslikkuse meistriteks.
HORIZON (EU)
Kaasavad soolise võrdõiguslikkuse meistrid
'Kaasavad soolise võrdõiguslikkuse meistrid' toetus tunnustab akadeemilisi ja teadusorganisatsioone, kes on välja töötanud uuenduslikud soolise võrdõiguslikkuse plaanid (GEP), mis käsitlevad soolise ja vähemalt kahe muu sotsiaalse kategooria, nagu rassiline või etniline päritolu, sotsiaalne päritolu, seksuaalne orientatsioon, sooline identiteet (LGBTIQ) või puue, vahelisi seoseid. Toetuse eesmärk on soodustada institutsionaalset muutust, edendada kaasatust ja tugevdada sidusust Euroopa teadusruumis.
UCPM (EU)
Täiemahulised õppused
Üldeesmärk on parandada tsiviilkaitse valmisolekut ja reageerimist igasugustele katastroofidele liikmesriikides/osalevates mehhanismi riikides, pakkudes testimiskeskkonda ja õppimisvõimalust kõigile tsiviilkaitse abimeetmetes osalevatele osapooltele: täiemahuline õppus. Õppuste stsenaarium peaks põhinema riskihinnangutel, sealhulgas äärmuslikel ilmastikutingimustel, metsatulekahjudel, üleujutustel, maavärinatel, tsunamidel, tööstuslikel riskidel, kriitilise infrastruktuuri häiretel, mere saastumisel, epideemiatel/terviseriskidel, CBRN-il ja multisektoriaalsetel hädaolukordadel. Julgustatakse käsitlema valdkonnaüleseid teemasid, nagu sugu, vanus, puuetega inimesed, inimõigused, keskkonna jätkusuutlikkus, rohelised majandustavad, digitaliseerimine, infrastruktuuri vastupanuvõime ja kultuuripärandi kaitse.
PPPA (EU)
Ettevalmistustööd nõustamisstruktuuride loomiseks mobiilse rändtööjõu toetamiseks
Selle taotlusvooru üldeesmärk on aidata kaasa EPSR-i põhimõtete rakendamisele kolmandate riikide kodanike lähetamise ja ajutise piiriülese liikuvuse valdkonnas. Tegevuse eesmärk on uurida mobiilse rändtööjõu olukorda, hinnata olemasolevaid nõustamisstruktuure ning toetada ametiühingutega seotud rahvusvahelise nõustamisvõrgustiku loomist lühiajalistele mobiilsetele rändtöötajatele vähemalt seitsmes riigis. Samuti koostatakse soovitused Euroopa nõustamisvõrgustiku pikaajalise rahastamise ettevalmistamiseks.
SOCPL (EU)
Toetus sotsiaaldialoogile
See toetus on suunatud sotsiaaldialoogi edendamisele tööstusharude ja sektorite tasandil, Euroopa sotsiaaldialoogi arendamisele ning sotsiaalpartnerite organisatsioonide suutlikkuse suurendamisele ja tugevdamisele (nii liikmesriikides kui ka kandidaatriikides). Peamised oodatavad tulemused hõlmavad Euroopa sotsiaaldialoogi teadlikkuse suurendamist, Euroopa sotsiaaldialoogi arendamist sektorite ja tööstusharude tasandil ning sotsiaalpartnerite suutlikkuse parandamist, sealhulgas kandidaatriikides. Need jõupingutused on kooskõlas Euroopa sotsiaalõiguste samba 8. põhimõttega, mis rõhutab 'Sotsiaaldialoogi ja töötajate kaasamist.'
I3 (EU)
Piirkondadevahelised innovatsiooniinvesteeringud, 2a haru
Toetus on suunatud rahalise ja nõustamistoetuse pakkumisele piirkondadevahelistele innovatsiooniinvesteeringutele jagatud ja täiendavates nutika spetsialiseerumise valdkondades Euroopa väärtusahelate raames. Keskendutakse digitaalsele üleminekule, rohepöördele ja nutikale tootmisele, et edendada innovatsiooni levikut, parandada konkurentsivõimet ja luua jätkusuutlikku kasvu.
PPPA (EU)
Innovatiivsed kokkupandavad antennid
Toetus on suunatud uute kokkupandavate antennitehnoloogiate arendamisele satelliitide jaoks, keskendudes jätkusuutlikkusele, kulude vähendamisele ja EL-i suveräänsusele kosmosetehnoloogias. See hõlmab uurimistööd tootmise, orbiidil taaskasutamise ja uuenduslike disainikontseptsioonide kohta suurte kokkupandavate antennide jaoks.